Narzędzia do planowania obszaru obsługiwanego w dostawie

Wytyczanie optymalnego obszaru obsługiwanego przez Twoją firmę to trudne i odpowiedzialne zadanie. Od tego zależy zadowolenie klientów ze świadczonej przez Ciebie usługi. Na szczęście istnieje kilka narzędzi do planowania obszaru dostawy, które znacząco wspomagają prace logistyczne i dość precyzyjnie określają gdzie po np. 15 minutach dojazdu w ruchu miejskim może znaleźć się Twój dostawca . Dzięki nim można szybko ułożyć plan działania, a następnie wdrożyć go w życie. Niestety nie wszystkie z nich sprawdzają się równie dobrze. W niniejszym artykule skupimy się na dwóch najpopularniejszych rozwiązaniach w tej dziedzinie. Zobacz, które przyda się w Twojej firmie.

Definiowanie obszaru dostaw w Smart Delivery Track

Google Maps – darmowe narzędzie do planowania dostawy

Jedna marka od razu kojarzy się z ustalaniem najkrótszej drogi. Jest nią oczywiście Google, a konkretnie aplikacja Google Maps. Do wyróżników tego oprogramowania należy zaliczyć przede wszystkim przejrzystość, intuicyjną obsługę oraz darmowe użytkowanie. Udostępniane narzędzia do planowania obszaru dostawy są więc do dyspozycji każdego, kto tylko tego potrzebuje.

Na tym niestety kończą się zalety. Trzeba bowiem pamiętać, że Google Maps ma całkiem sporo ograniczeń. Najistotniejszym z nich jest możliwość wyboru maksymalnie 10 punktów na trasie, co bardzo ogranicza obszar dostawy. Użytkownicy wskazują też na problemy z eksportem harmonogramu, a także brak elastyczności w planowaniu. Takie narzędzie w profesjonalnych firmach może więc się przydać jedynie w niewielkim zakresie.

Commute Time Map – precyzyjne narzędzie do planowania obszaru dostawy

Alternatywą dla produktu najsławniejszej amerykańskiej marki jest Commute Time Map. Wygląda niepozornie, lecz zawiera wiele przydatnych opcji. Najważniejszą z nich jest precyzyjne ustalanie obszaru dostawy. Wystarczy wybrać kategorię pojazdu jakim się poruszamy oraz czas od naszej lokalizacji jaki możemy poświęcić na dojazd do klienta, a następnie przeanalizować wyświetlane wyniki na mapie. Co więcej, to narzędzie do planowania pozwala przełączać pomiędzy różnymi mapami dostępności – stanowi więc świetne uzupełnienie pozostałych sposobów ustalania obszaru różnymi środkami transportu.

Planowanie obsługiwanego obszaru z Communite map

W połączeniu z Google Maps można więc dokładnie ustalić zasięg oraz czas dojazdu samochodu lub roweru z zamówieniami. Problemem jest natomiast brak kompatybilności pomiędzy aplikacjami. To wymaga własnoręcznego ustawiania wszelkich zmiennych, co wydłuża czas pracy.

Smart Delivery Track – profesjonalne narzędzie do planowania i optymalizacji dostaw

Po ustaleniu obsługiwanego obszaru w narzędziach zewnętrznych wystarczy wybrany obszar odwzorować w backoffice Smart Delivery Track. Dzięki temu obsługa będzie precyzyjnie wiedziała jaki obszar i za jaką kwotę dowozu obsługuje Twój lokal. Należy więc zastanowić się nad uzupełnieniem powyższych technologii. Szczególnej uwadze polecamy Smart Delivery Track. Z jego pomocą można w automatyczny sposób zoptymalizować praktycznie każdą trasę. Jako narzędzie do planowania obszaru dostawy sprawdza się również przy rzetelnym analizowaniu oraz porównywaniu danych. To kompleksowa aplikacja, która znajdzie swoje zastosowanie zarówno w niewielkich, jak i dużych przedsiębiorstwach.

Na uwagę zasługuje zwłaszcza bezpośrednia i szybka komunikacja pomiędzy kierowcą a klientem lub firmą. W efekcie dostosowanie się do zmieniających się warunków na drodze to kwestia zaledwie kilku minut.

Które narzędzie do planowania obszaru dostawy wybrać?

Tak właściwie wybór konkretnego sposobu pracy zależy od osobistych preferencji i potrzeb danego przedsiębiorstwa. Jedno jest pewne: warto narzędzie do planowania dostawy uzupełnić fachową aplikacją optymalizującą trasy przejazdu. Dzięki Smart Delivery Track oszczędza się nie tylko czas, ale też pieniądze – niezależnie od obszaru, jaki obejmuje się swoim działaniem. Dlatego zachęcamy do sprawdzenia naszego rozwiązania, które zyskało uznanie wśród wielu właścicieli restauracji czy pizzerii, a nawet jest stosowane w wielu hurtowniach i urzędach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top