Monitoring GPS pojazdów – przegląd oferowanych rozwiązań na rynku

Śledzenie samochodów za pomocą systemów satelitarnych stało się przydatne przede wszystkim w przypadku firm transportowych oraz obsługujących rozmaite dostawy, choć i prywatnym właścicielom aut pozwala ono lepiej zadbać o bezpieczeństwo. Wybierając system monitorowania pojazdów, warto mieć świadomość, że monitoring GPS, nawet w podstawowej cenie, daje znacznie więcej niż tylko możliwość śledzenia lokalizacji w czasie rzeczywistym. Sprawdź nasz autorski przegląd najpopularniejszych rozwiązań w zakresie zarządzania flotą.

1. System Navifleet

Navifleet to rozbudowany monitoring pojazdów GPS, który w cenie zakupu oferuje szereg zaawansowanych funkcji. To jedno z najbardziej wszechstronnych i zaawansowanych rozwiązań na rynku. System pozwala na pełne monitorowanie floty, kontrolę zużycia paliwa oraz analizę danych dotyczących przebiegów pojazdów. Dodatkowo oferuje rozbudowaną wirtualną książkę serwisową oraz czytelne raporty, dopasowane do preferencji użytkowników.

2. Monitorowanie dzięki Webfleet

Oprogramowanie od firmy Webfleet to kolejny popularny system umożliwiający monitoring GPS pojazdów, skupiający się nie tylko na śledzeniu ich lokalizacji, lecz także na optymalizacji kosztów eksploatacji floty. Dzięki zaawansowanym algorytmom obliczającym najbardziej efektywne trasy oraz wskazującym kierowcę znajdującego się najbliżej miejsca podjęcia ładunku, spedytorzy oraz osoby odpowiedzialne za monitorowanie usług TSL mogą oszczędzać czas i pieniądze.

3. Monitoring GPSWOX

GPSWOX to rozbudowane rozwiązanie o elastycznej konfiguracji, które umożliwia dostosowanie systemu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Oferuje standardowe funkcje monitorowania pojazdów przez GPS, takie jak śledzenie środka transportu i generowanie raportów, ale także umożliwia rozbudowę o dodatkowe moduły, takie jak kontrola temperatury wewnątrz samochodu czy monitoring jego stanu technicznego.

4. Monitorowanie dzięki Smart Delivery Track

Mówiąc o zintegrowanych rozwiązaniach do wielowymiarowego monitoringu z wykorzystaniem GPS, nie sposób pominąć systemu Smart Delivery Track. Ta wszechstronna platforma umożliwiająca optymalizowanie tras pozwala na kompleksowe zarządzanie łańcuchem dostaw. Niewątpliwym atutem systemu jest jego uniwersalne zastosowanie – aplikacja równie dobrze sprawdzi się zarówno w spedycji, jak i w branży kurierskiej, gastronomii oraz wielu innych dziedzinach. Możliwe jest skorzystanie z 14-dniowego okresu próbnego, dzięki czemu końcowa cena za monitoring GPS pojazdów jest niższa.

Jeden system do wielu zastosowań

Rynek aplikacji do monitorowania GPS pojazdów oferuje szeroką gamę platform, dostosowaną do różnych potrzeb przedsiębiorców. Przed wyborem odpowiedniego systemu warto dokładnie przeanalizować swoje wymagania, funkcje oferowane przez poszczególne systemy oraz ich ceny, zwłaszcza w odniesieniu do proponowanej funkcjonalności. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, Smart Delivery Track może okazać się optymalnym wyborem, jeśli potrzebujesz zaawansowanego narzędzia do monitoringu tras, śledzenia realizowanych dostaw oraz kontroli wydajności kierowców. Już dziś skorzystaj z bezpłatnego, 14-dniowego okresu próbnego i przekonaj się, jak nowe technologie mogą usprawnić proces zarządzania flotą pojazdów w Twojej firmie.

Scroll to Top